Stopy, stópki i stado nóg czyli fotografia dziecięca z poziomu podłogi.

Pracując nad kolejnym zadaniem dla moich mam z klubu Mamarazzi w Wadowickim Centrum Kultury uświadomiłam sobie, że stopy, nogi i wszystko co z nimi związane pełni całkiem istotną rolę w moim osobistym fotografowaniu.

Okazuje się, że to dość interesujący motyw w fotografii. Na pozór może wydawać się banalny i oklepany jako temat fotograficzny, ale to tylko pozory. Wiem też, że nie jestem w tym odosobniona. Wielu fotografów, zwłaszcza tych zajmujących się fotografowaniem dzieci, temat nóżek i stópek potrafi pokazać w bardzo interesujący sposób.

Począwszy od zdjęć stópek moich najmłodszych klientów, zarówno tych studyjnych, jak i poczynionych podczas domowych sesji fotograficznych.

zdjęcia stóp-1-2 fotograf dziecięcy Kraków fotograf dziecięcy Kraków

 

Poprzez pokazanie uczucia, zwłaszcza tego najpiękniejszego czyli miłości matczynej do małego właściciela uroczych stópek i zachwytu w oczach matki na widok stóp przyklejonych do starannie wykonanego makijażu ;)

fotograf dziecięcy Kraków

Podążamy również w kierunku tematu nóg jako doskonałego motywu, który można wykorzystać w komponowaniu fotografii i podkreśleniu wrażenia ostoi jaką są rodzice dla właśnie stawiającego pierwsze kroki, malucha.

studyjny portret rodzinny

 

 

Przerabiałam też średnio udane sesje studyjne z własnym potomkiem… tak, tak, własne dzieci fotografuje się najtrudniej i najłatwiej jednocześnie. Jest to nie lada wyzwanie dla każdej mamy lubiącej pobiegać z aparatem. Na nic zda się tu super wiedza i sprzęt, jeśli, krótko mówiąc, nie potrafimy z powrotem wrócić do dzieciństwa i sprawić by sesja fotograficzna stała się super zabawą. To zadanie dla cierpliwych, ale przede wszystkim dla tych, którzy nigdy nie zapomnieli jak to jest być dzieckiem… Dlatego, Drodzy Rodzice Moich Małych Modeli, trafiliście pod dobry adres! Wszem i wobec głośno przyznaję się do tego, że z ulgą zrzuciłam biurowy uniform i firmowe kolacje, na rzecz biegania w trampkach, puszczania baniek mydlanych i zapisywania w na znalezionych pod ręką kawałkach papieru, zasłyszanych od przedszkolaków, dowcipów. Super śmiesznych ma się rozumieć ;)

studyjny portret dziecięcy

Dochodzimy jednak do meritum tematu i tego, co lubię w fotografii stóp najbardziej. Otóż, jak każdy z nas wie, najlepiej jest kiedy zdjęcie opowiada. A stopy, nogi i inne detale z nimi związane, potrafią opowiadać najwspanialsze historie. Te z pozoru zwykłe i codzienne, ale jakże cenne i jakże chętnie przez nas przywoływane po jakimś czasie. Choćby dlatego warto poświęcić stopom nieco więcej uwagi jeśli lubimy robić zdjęcia. Mogą bowiem zabrać nas w fascynującą podróż małymi nóżkami zapisaną w kadrach fotograficznych.

fotograf dziecięcy Kraków fotografia dziecięca w plenerze Kraków fotograf dziecięcy Kraków fotograf dziecięcy Kraków fotograf dziecięcy Kraków fotograf dziecięcy Kraków

One Comment on “Stopy, stópki i stado nóg czyli fotografia dziecięca z poziomu podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *